Link-2-Secure

Cybersecurity and data breach news

Prawdopodobny wyciek danych z Ubiquiti.

W zeszłym tygodniu opisywaliśmy wpadkę innego producenta urządzeń sieciowych – Zyxel-a (tutaj możesz o tym przeczytać). Dzisiaj inna firma Ubiquiti – producent urządzeń sieciowych i oprogramowania – wydała lakoniczny komunikat o prawdopodobnym wycieku danych. W komunikacie zawarta jest sugestia, żeby dla bezpieczeństwa zmienić hasła.

Drogi Kliencie,

Niedawno dowiedzieliśmy się o nieautoryzowanym dostępie do niektórych z naszych systemów informatycznych hostowanych przez zewnętrznego dostawcę usług w chmurze. Nic nie wskazuje na to, że doszło do nieautoryzowanej działalności w odniesieniu do jakiegokolwiek konta użytkownika.

Obecnie nie są nam znane żadne dowody dostępu do jakichkolwiek baz danych, w których przechowywane są dane użytkownika, ale nie możemy mieć pewności, że dane użytkownika nie zostały ujawnione. Dane te mogą obejmować imię i nazwisko, adres e-mail oraz zaszyfrowane hasło do konta (z technicznego punktu widzenia, hasła są szyfrowane). Dane te mogą również zawierać Państwa adres i numer telefonu, jeśli nam go Państwo podali.

Na wszelki wypadek zachęcamy do zmiany hasła. Zalecamy również zmianę hasła na każdej stronie internetowej, na której używasz tego samego identyfikatora użytkownika lub hasła. Ponadto zalecamy włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania na kontach Ubiquiti, jeśli jeszcze tego nie zrobiono.

Przepraszamy i głęboko ubolewamy nad wszelkimi niedogodnościami, jakie może to spowodować. Bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo Twoich informacji i doceniamy Twoje stałe zaufanie.

Dziękujemy,
Zespół Ubiquiti


O Ubiquiti (opis ze strony http://ir.ui.com/):
Ubiquiti koncentruje się na rozwoju technologii sieciowych w skali globalnej – łączne dostawy blisko 85 milionów urządzeń odgrywają kluczową rolę w tworzeniu infrastruktury sieciowej w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. Nasze profesjonalne produkty sieciowe są wspierane przez nasze platformy oprogramowania UNMS i UniFi, aby zapewnić rozproszony dostęp do Internetu o wysokiej przepustowości i ujednolicone zarządzanie technologią informacyjną, odpowiednio. Ubiquiti, logo U, UI, airMAX, airFiber, mFi, EdgeMAX, UniFi, AmpliFi i UFiber są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi Ubiquiti Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ui.com .