Link-2-Secure

Cybersecurity and data breach news

Andriej Tyurin skazany na 12 lat więzienia za hakerstwo (USA)

W czwartek amerykański sąd skazał 37-letniego Rosjanina na 12 lat więzienia za przeprowadzanie ataków hakerskich, w wyniku których doszło do kradzieży danych osobowych z kilku instytucji finansowych, firm maklerskich, wydawców wiadomości finansowych i innych amerykańskich firm.

Andriej Tyurin został oskarżony o włamania komputerowe, nadużycia bankowe, oszustwa bankowe oraz nielegalne przestępstwa hazardowe w Internecie, a także o udział w jednej z największych w historii kradzieży danych klientów amerykańskich z jednej instytucji finansowej, która dotyczyła danych osobowych ponad 80 milionów klientów J.P. Morgan Chase.

Poza bankiem inwestycyjnym, niektóre z innych głównych celów włamań to E*Trade, Scottrade i Wall Street Journal.

Uważa się, że Tyurin, który od 2012 r. do połowy 2015 r. przeprowadzał szeroko zakrojone działania hakerskie operując ze swojego domu z Moskwy, w ramach włamań uzyskał ponad 19 mln USD z dochodów z działalności przestępczej.

Uważa się, że w celu przeprowadzenia ataków Tyurin wykorzystał infrastrukturę komputerową znajdującą się na pięciu kontynentach, do której uzyskał zdalny dostęp. Ponadto w trakcie swojej działalności wielokrotnie włamywał się do komputerów swoich ofiar aby na bieżąco pobierać aktualne dane niezbędne do dalszej dzialalności związanej z oszustwami finansowymi.

Tyurin przyznał się do winy we wrześniu 2019 r i przebywa w amerykańskim areszcie od czasu jego ekstradycji z Gruzji we wrześniu 2018 roku. (źródło https://www.poandpo.com/crime/russian-hacker-who-helped-in-attacks-on-american-companies-sentenced-to-12-years-in-prison/)