Link-2-Secure

Cybersecurity and data breach news

Peatix – wyciek danych

W styczniu 2019 roku doszło do naruszenia danych. Incydent spowodował ujawnienie 4.2 milionów adresów email, nazwisk i haseł (zahaszowane).

Peatix to globalna platforma do budowania społeczności i sprzedaży biletów na imprezy, która umożliwia organizatorom zebranie wszystkich, którzy dzielą zainteresowanie w grupie i dostarcza potężnych narzędzi do płynnego tworzenia, promowania, zarządzania i wyprzedaży imprez różnej wielkości. Rozwiązanie firmy Peatix do zarządzania imprezami od momentu powstania w maju 2011 roku obsłużyło ponad 150.000 imprez w ramach 30.000 grup interesu w 27 krajach (od koncertów po konferencje) wzbogacając jednocześnie doświadczenie uczestników poprzez interakcje społeczne i odkrywanie grup w swoich mobilnych aplikacjach (iPhone, Android) i na stronie internetowej.

Firma Peatix, która rozpoczęła działalność w maju 2011 roku, działa na całym świecie dzięki fizycznej obecności w Nowym Jorku, Tokio, Singapurze i Kuala Lumpur. Do inwestorów firmy należą Fidelity Growth Partners Japan, 500 Startups, Digital Garage, SPH Media Fund, Sunny Side Up Inc., Draper Nexus Ventures, Itochu Technology Ventures, Sunbridge Partners i ZenShin Capital.